jentowi bólu. Wręcz przeciwnie, chroni go przed nim, a wielokrotnie też i od niego skutecznie uwalnia.
Współcześnie stomatologia stara się ograniczać usuwanie zębów. W sytuacjach zaawansowanej choroby miazgi na pierwszy plan wysuwa się endodoncja. Leczenie kanałowe pozwoliło wiele zębów uchronić właśnie przed usunięciem. Ale niestety nie zawsze jest to możliwe. Są sytuacje, gdy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie ekstrakcja. Wówczas też lekarz może zalecić w późniejszym czasie uzupełnienie ubytków poprzez implanty, czy poprzez protezy. Samo usunięcie bywa jednak konieczne.
A czy zabieg taki jest bolesny? Chociaż może wydawać się nieprawdopodobne, usuwanie zęba, nawet największego nie musi wcale być bolesne. Co więcej, przy dobrym znieczuleniu w ogóle pacjent nie odczuwa bólu. Może czuć, że lekarz ząb poruszył. Może mieć uczucie, że korzeń się wysuwa. Wszystko jednak pozostaje bez jakichkolwiek doznań bólowych. Poza tym dentysta wie, w jaki sposób zadbać o miejsce po ekstrakcji. Rzadko więc po usunięciu pojawiają się jakieś problemy, w tym powikłania. I właśnie dlatego nie należy bać się wizyty u dentysty. O wiele bardziej należy bać się tego, że popsuty ząb będzie poprzez krwiobieg zatruwał bakteriami inne organy czy narządy w organizmie. I przed tym należy się zawsze chronić.
Choć nie lubimy u niego wizyt
Choć nie lubimy u niego wizyt, czasami są one konieczne. Dentysta - to do niego kierujemy pierwsze kroki, gdy coś niedobrego dzieje się w naszej jamie ustnej. Nie powinniśmy jednak zwlekać z wizytą. Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Choć współcześnie stomatologia potrafi wiele zdziałać, to nie warto doprowadzać swoich zębów do bardzo złego stanu, gdyż może skończyć się to leczeniem kanałowym. Endodoncja, czyli dział stomatologii zajmujący się rozpoznaniem, a także leczeniem chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych, jest w stanie nam pomóc nam w takim przypadku. Leczenie endodontyczne, które czasem proponuje nam lekarz stomatolog, to nic innego, jak leczenie kanałowe. Warto jednak tego uniknąć i możemy to zrobić poprzez właściwą higienę jamy ustnej a także poprzez częste wizyty kontrolne. Podczas takiej wizyty, dentysta sprawdzi stan naszego uzębienia. Wykwalifikowane oko lekarza prędzej dostrzeże pierwsze objawy choroby niż my i dzięki temu możliwe będzie powstrzymanie jej zanim zaostrzy się jej przebieg. Dzięki temu, zyskamy komfort, czas oraz bezcenne zdrowie. Nie warto obawiać się wizyty u dentysty, ponieważ możemy dzięki niej wiele zyskać. Reagując szybko na wszelkie niepokojące zmiany, oszczędzimy sobie w przyszłości sporo bólu, a także pieniędzy na drogim leczeniu. Korzyści są ogromne, dlatego warto szybko skorzystać z usług dentystycznych gdy czujemy pierwsze objawy, a także nie opuszczać wizyt kontrolnych. Komfort, zdrowie oraz piękny uśmiech to rzeczy, które dobrze jest mieć.
Tworzą się one szczególnie łatwo pomiędzy
Wielu Polaków uważa, że chodzenie do lekarzy jest kosztowne. Wśród najbardziej dochodowych branży znajduje się stomatologia. Czy rzeczywiście dbanie o zęby musi słono kosztować? W rzeczywistości wcale tak nie jest. Wszystko zależy od nas i tego jak dbamy o uzębienie. Ważne są codzienne poranne i wieczorne rytuały, czyli dokładne mycie zębów i nitkowanie. Każdy dentysta może nam pokazać w jaki sposób używać nitki, by cieszyć się zębami wolnymi od ubytków próchnicowych. Tworzą się one szczególnie łatwo pomiędzy dwoma sąsiadującymi zębami, dlatego samo używanie szczoteczki bywa niewystarczające. Obecnie coraz popularniejsze są specjalne urządzenia, które wyrzucają wodę pod ciśnieniem w szczelinę między zębami. Owo urządzenie nazywamy irygatorem. Dzięki odpowiedniemu dbaniu rano i wieczorem o czystość zębów możemy zapobiec próchnicy. Zwykłe leczenie polega na wypełnieniu ubytków materiałem kompozytowym. Jest stosunkowo tanie w porównaniu do leczenia kanałowego. Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się chorobami miazgi i zazwyczaj polega na jej całkowitym usunięciu z komory i kanałów zęba. Leczenie jest bardziej skomplikowane i wymaga wykorzystania dodatkowych materiałów, których celem jest odkażenie wnętrza zęba i szczelne wypełnienie. Zabieg może odbyć się na jednej lub kilku wizytach, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Czasami sytuacją jest bardziej skomplikowana i poza leczeniem kanałowym konieczna jest odbudowa protetyczna. Leczony ząb można pokryć chociażby koroną porcelanową.